Життя песимістів виявилася на два роки коротше

Фото: Mo Metalartist з сайту Pixabay

Автори дослідження переконані, що оптимізм і песимізм не є протилежними кінцями однієї психологічної шкали.

Люди з яскраво вираженими песимістичними схильностями вмирають на два роки раніше своїх однолітків, пише медичний портал. Однак, попереджають дослідники, раптове перетворення в оптиміста життя не подовжує: яскраво виражені оптимісти живуть не довше звичайних за поглядами людей.

Австралійські вчені провели дослідження і з’ясували: скорочення тривалості життя песимістів пов’язано з їх зневажливим ставленням до власного здоров’я і благополуччя. Це, в свою чергу, веде до різних порушень і захворювань.

Втім, тут є одне “але”. У той час як в ході попередніх досліджень їх автори знаходили зв’язок між песимізмом і ризиком виникнення нездужань і доводили позитивний вплив оптимізму на здоров’я, нове дослідження ніякого сприятливого впливу позитиву не знайшло.

Австралійці пояснили: наукові роботи, проведені раніше, розподіляли ці категорії людей по одній психологічної шкалою, і що знаходилися у верхній частині шкали люди автоматично вважалися оптимістами, а в нижній – песимістами.

Автори нинішнього дослідження переконані, що оптимізм і песимізм не є протилежними кінцями однієї психологічної шкали. Для оцінки тривалості життя людей з песимістичні і оптимістичними нахилами потрібно будувати дві різні системи оцінки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Джерело