Україна в рейтингу експортерів озброєння

Не так давно входила в п’ятірку головних постачальників озброєння в світі Україна опустилася на 12 місце.

Україна знову опустилася в рейтингу найбільших експортерів озброєння, складеному Стокгольмським міжнародним інститутом дослідження проблем світу (SIPRI). При цьому загальний обсяг торгівлі зростає.

Як і торішньому рейтингу найбільшими клієнтами України в період 2014-2018 роки були Китай, Росія і Таїланд. Проте наголошується, що після анексії поставки припинилися. City News розповідає подробиці.

Експорт України: Росія в лідерах

Україна зайняла 12 місце у списку з 25 найбільших експортерів зброї, забезпечивши 1,3 відсотка збройового ринку, говориться в доповіді SIPRI за 2014-2018 роки. У торішньому звіті інституту за 2013-2017 року, Україна посідала 11 місце з 1,7 відсотка.

Порівняно з попереднім періодом, Україна скоротила експорт на 47 відсотків, коли забезпечувала 2,3 відсотка торговлии озброєнням.

Зазначимо, що у період 2012-2016 років Україна займала дев’яте місце серед країн-експортерів зброї у світі, а в попередній п’ятирічний період і зовсім четверте місце.

При цьому наголошується, що імпорт зброї залишається на низькому рівні, незважаючи на військовий конфлікт.

Найбільшими клієнтами України за період з 2014 по 2018 роки у звіті став Китай, серед покупців української зброї вказані також Росія і Таїланд.

Після анексії Криму Україна і Росія припинили торгівлю зброєю і Москва переключилася на інші європейські країни, йдеться в доповіді SIPRI.

У попередні два роки у доповіді SIPRI Росія займала перше місце серед експортерів українського озброєння – 23 відсотки всього військового експорту України.

Повідомлялося, що до 2016 року Україна експортувала в Росію військових товарів на суму 169 мільйонів доларів, що на 72 відсотка більше, ніж за часів президентства Віктора Януковича.

Тоді державний концерн Укроборонпром заявив, що інформацію про постачання української зброї до Росії не є дійсною. Детальніше у матеріалі РФ – головний імпортер зброї України: доповідь SIPRI.

 

Укроборонпром також здає позиції

SIPRI, в грудні минулого року опублікував щорічний рейтинг ста найбільших військово-промислових компаній світу за 2017 рік. Укроборонпром посів 81 місце, опустившись на дві позиції порівняно з попереднім роком.

Його обсяги продажу зброї в порівнянні з 2016 роком впали на 11 відсотків – до одного мільярда доларів. У дослідженні говориться, що це пов’язано з інфляцією.

Торгівля зброєю у світі зростає

Як і роком раніше, у п’ятірку найбільших експортерів озброєнь увійшли США, Росія, Франція, Німеччина і Китай. Вони продали 75 відсотків всього зброї у 2014-2018 роках. Обсяг міжнародних поставок основних видів звичайних озброєнь зріс на 7,8 відсотка – за рахунок поставок на Близький Схід.

При цьому на частку США припадає 36 відсотків світового ринку озброєнь. Частка Сполучених Штатів на ринку озброєнь збільшилася на шість відсотків. У порівнянні з попереднім п’ятирічним періодом, Америка продала на 29 відсотків більше зброї.

“США ще більше зміцнили свої позиції в якості провідного в світі постачальника зброї. За останні п’ять років США постачали зброю як мінімум в 98 країн”, – йдеться в доповіді.

Видовищний політ. Україна на збройових виставках

Частка Росії на ринку у 2014-2018 роки, навпаки, скоротилася на 17 відсотків порівняно з попередньою п’ятирічкою. Однак у Росії стверджують, що, навпаки, “наростили експортні поставки продукції військового призначення і активно розвивав нові партнерства”.

Франція і Німеччина наростили експорт на 43 і 13 відсотків відповідно. Сукупний обсяг експорту країн ЄС склав 27 відсотків від світового.

Китай, який замикає п’ятірку найбільших експортерів, збільшив продажі на 2,7 відсотків.

Найбільшими імпортерами стали Саудівська Аравія (+192 відсотка), Єгипет (+206 відсотків), Ізраїль(+354 відсотка), Катар (+225 відсотків) і Ірак (+159 відсотків). На країни Азії та Океанії у 2014-2018 роках довелося 40 відсотків глобального обсягу військових поставок.

 

джерело