У домогосподарок і домробітниць об’єм видиху за рік знижувався на 4,3 мл і на 7,1 мл відповідно

Норвезькі вчені протягом 20 років стежили за станом дихальних систем тисяч волонтерів, які часто дыхают пари побутової хімії.

Регулярне використання чистячих засобів під час прибирання квартири підвищує ризик порушення роботи легенів. До такого висновку прийшла група вчених з Бергенського університету в Норвегії.

Результати дослідження опубліковані в журналі American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine.

Вчені 20 років стежили за станом дихальних систем 6236 волонтерів. З’ясувалося, що у домогосподарок і домробітниць – тобто тих людей, хто частіше інших вдихав пари побутової хімії – об’єм видиху за рік знижувався на 4,3 мл і на 7,1 мл відповідно. Це можна порівняти з показниками курців з двадцятирічним стажем.

Шанс захворіти на астму у людей, які регулярно використовували миючі засоби, також підвищувався на 12,3% для домогосподарок і на 13,7% – для професійних прибиральниць.

За словами одного з авторів дослідження, професора Сесілії Сванес, вони з колегами ставили перед собою мету вивчити саме довгостроковий ефект, який чинить на здоров’я людей побутова хімія.

Вчені побоювалися, що подібні хімікати, наносячи “незначний шкоду день за днем, рік за роком”, в результаті накопичуються в організмі і завдають непоправної шкоди здоров’ю, і, на жаль, їхні припущення підтвердились.

Раніше генеральний директор Procter&Gamble закликав не є миючий засіб. Відомо, що ця небезпечна затія набирає популярність серед підлітків в рамках флешмобу на YouTube. У хід йде миючий засіб для пральних машин Tide Pods.

джерело