Людині достатньо з’їсти 200 грам, щоб отруїтися.

Третина риби з річки Амазонки, що в Південній Америці, містить високий рівень ртуті. Людина може отруїтися, якщо з’їсть хоча б 200 грам цієї риби, йдеться в дослідженні бразильського відділення Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) і трьох бразильських дослідних інститутів.

400 видів риби, яка живе в п’яти частинах річки, містять “разюче високі” рівні ртуті. Чотири види риби з ртуттю місцеві жителі їдять регулярно.

– Рівень ртуті виявився вкрай високим у 77,6% м’ясоїдних риб, 20% всеїдних і 2,4% травоїдних. Більшу частину цих риб місцеві жителі вживають в їжу або продають в інші країни, – сказано в доповіді WWF.

Надлишок ртуті пов’язаний з незаконним видобутком золота. Згідно з дослідженням, копачі забруднюють ліси й ріки.

– Ми вже знали, що це знищує ліс. Тепер ми знаємо, як видобуток золота руйнує здоров’я тих, хто проживає в цьому регіоні, – заявили активісти з WWF.

Метилртуть – органічна форма токсичної металевої ртуті. Небезпечна для природи і людини. Електростанції, шахти та інші промислові об’єкти забруднюють природу ртуттю. З їжею метал проникає в організми тварин і людей.

Як повідомляла “КП в Україні”, в Харкові виявили миш’як і ртуть в дитячому пюре з Чехії, а у французькому – мідь. Це сталося в жовтні 2019 року, Госпродпотребслужба попросила прибрати продукції з прилавків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Чотири роки коми через ртуті: У Німеччині помер чоловік, якому колега підсипав отруту в обіди

Суд засудив зловмисника до довічного ув’язнення.

Лікуючий лікар Шокіна і Ющенко порівняв їх отруєння

Николай Корпан заявив, що першого отруїли ртуттю, а другого ціаністим калієм.

Джерело