З початку минулого тижня валютний ринок лихоманило. З понеділка по середу долар подорожчав більш ніж на 50 копійок.

За даними компанії “Альпарі”, за минулий тиждень курс долара до гривні значно зріс на всіх сегментах валютного ринку на 1,1-2,2%.

Так, з минулої п’ятниці офіційний курс долара США, встановлений НБУ, зріс з 27,27 грн до 27,88 грн (+ 2,2%). Попит / пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії “УкрДилінг”, за цей же час зросли з 27,42 / 27,45 до 27,74 / 27,76 (+ 1,1%). Середні курси купівлі / продажу готівкового долара в банках виросли за тиждень з 27,25 / 27,50 до 27,63 / 27,92 (+1,4% / + 1,5%). При цьому спред між середньою продажем і середньої покупкою розширився з 0,9% до 1,1% за рахунок більш швидкого зростання курсу продажу в порівнянні з покупкою.

Після рішення про збереження облікової ставки на рівні 6% НБУ зробить паузу.

– Ми очікуємо, що облікова ставка залишиться на поточному низькому рівні принаймні до кінця цього року, – повідомив глава НБУ Кирило Шевченко. Наступного року Національний банк буде приймати рішення по обліковій ставці в залежності від реалізації проінфляційна ризиків, в тому числі зміни соціальних стандартів, і темпів відновлення економіки. Базовий сценарій НБУ передбачає збереження облікової ставки на рівні 6% до кінця II кварталу 2021 року, після цього ставка зросте до 6,5% і буде триматися на цьому рівні до кінця 2022 року.

– Призупинення девальвації сталася напередодні при активному новинному тлі, – пояснює голова аналітичного департаменту Forex Club Андрій Шевчишин. – З одного боку НБУ залишив ставку без змін на рівні 6%, в той час як більша частина експертів схилялися до ослаблення ставки. Новий глава НБУ заявив також, що ставка не очікує зниження ставки до кінця року. Регулятор прогнозує зростання міжнародних резервів з 25,5 млрд доларів до близько 30 млрд до кінця 2020 року і до 32-33 млрд доларів в наступні роки. Ринок сприйняв такий крок позитивно, на тлі зростаючих інфляційних і дельваціонних очікувань.

З іншого боку, за його словами, позитивним фактором для гривні стали новини про притягнення через єврооблігації 2 млрд. Доларів з погашенням в березні 2033 роки з прибутковістю в розмірі 7,25% річних. А також очікувані надходження коштів від Єврокомісії обсягом 1,2 млрд євро. Перспективи заходу таких обсягів звичайно збили настрій покупців. Продавці та експортери, які раніше притримували валюту, більш активно почали її продавати.

– В цілому Нацбанк повідомив, що за останні три дні для згладжування коливань курсу валют продав на ринку близько 350 млн доларів, – каже Шевчишин. – Таким чином, НБУ в цілому окреслив поточний базовий коридор з верхньою межею на підходах до 28 грн за долар. Тепер відкат курсу покаже, де буде нижня межа коридору. Ймовірно, на тлі останніх подій і накопичених відкладених продажів, гривня зможе ще кілька підрости і короткостроково буде прагнути до позначки 27,6-27,7 гривень за долар.

Але не всі аналітики так оптимістично налаштовані. Деякі впевнені, що гривня може ще трохи ослабнути.

– На найближчий тиждень ми очікуємо продовження зростання курсу долара до гривні, – каже старший аналітик “Альпарі” Вадим Іосуб. – Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень близько 28,1 грн, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 28,0 / 28,4 грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Як уникнути нав’язливого банківського сервісу

Джерело