Що не так з Boeing 737 Max 8

Друге падіння нової моделі Boeing – 737 Max 8 викликало паніку серед авіаторів і регуляторів. Холоднокровними залишаються США, Канада та Україна.

Після другої за півроку катастрофи літака Boeing 737 Max 8 багато країн по всьому світу призупинили експлуатацію і заборонили польоти у своєму повітряному просторі машин цієї моделі.

Вже більше половини всіх Boeing 737 Max 8 сіли на землю. Акції компанії рекордно впали, а капіталізація знизилася на 26 мільярдів доларів.

Міжнародні авіалінії України планують до кінця року отримати три Boeing 737 Max 8, один з яких в кінці цього місяця. City News розповідає подробиці.

Від Boeing 737 Max 8 відмовляються по всьому світу

Вранці 10 березня пасажирський Boeing 737 Max 8 авіакомпанії Ethiopian Airlines розбився через шість хвилин після вильоту з міжнародного аеропорту Боле в столиці Ефіопії. На борту перебували 149 пасажирів і вісім членів екіпажу. Всі вони загинули.

Китай-один з найбільших власників цієї моделі, майже відразу відмовився від їх експлуатації, оскільки побачив схожість з іншою катастрофою Boeing 737 Max 8, яка відбулася в кінці жовтня минулого року. Тоді літак індонезійської авіакомпанії Lion Air впав у Яванське море через 13 хвилин після зльоту. На борту перебували 189 осіб.

Причиною аварії стала некоректна робота датчика, який при збої відправляє літак в круте піке навіть при ручному управлінні. Як показало розслідування аварії індонезійського лайнера, пілоти намагалися виправити становище, але автоматика більше 20 разів не давала їм це зробити.

Після цієї катастрофи Boeing випустив посібник для пілотів, що робити в подрбных випадком, а пізніше оновив програмне забезпечення.

Літаків 737 Max 8 вперше вийшов в небо в 2017 році. Модель 737 є самим продаваним авіалайнером в історії, а модифікація Max 8 з підвищеною ефективністю витрати палива – центральним елементом у стратегії конкуренції Boeing c продукцією компанії Airbus.

Євросоюз заявив, що прийме рішення щодо подальшої експлуатації авіалайнера Boeing 737 MAX 8 за підсумками консультацій з авіаційними властями США. Америка не стала відмовлятися від цих літаків. Президен Дональд Трамп поговорив з главою Boeing Деннісом Мюленбургом і той запевнив його в безпеці моделі.

Компанія заявила, що в найближчі кілька тижнів оновить програмне забезпечення лайнери 737 MAX, поліпшення якої були розроблені спільно з Федеральним управлінням цивільної авіації США.

На сайті Boeing опублікували оголошення в якому, йдеться про впевненості в безпеці моделі літаків 737 MAX 8.

“Ми розуміємо, що регулюючі органи і клієнти прийняли рішення, які є найбільш доречними для їх країн. Ми продовжуємо працювати з ними, щоб вони володіли інформацією, необхідною для підтримки впевненості в експлуатації літаків”, – йдеться в повідомленні.

Незважаючи на впевненість США і Boeing Євросоюз відмовився від експлуатації моделі і заборонив її політ над своєю територією. Цей серйозний удар для Boeing, оскільки Європейське агентство авіаційної безпеки EASA – один з двох найбільших регуляторів галузі поряд з американським.

Про заборону використовувати Boeing 737 Max також заявили Ефіопія, Ірландія, Великобританія, Нова Зеландія, Австралія, Сінгапур, Малайзія, В’єтнам, Марокко, Бразилія, Індія, Аргентина, Індонезія, Південна Корея, Мексика, Південна Африка, Кувейт, Моголия, Оман, Норвегія, Туреччина, Ісландія, Росія.

В підтримку моделі виступили влада Канади, у якій є кілька десятків літаків Boeing 737 Max 8. Так, міністр транспорту Канади Марк Гарно заявив, що без вагань полетів би на цьому літаку, оскільки у них є “мільйони годин нальоту”.

 

Україна чекає свої Boeing 737 Max 8


В Україні Boeing 737 MAX 8 планують використовувати дві компанії – МАУ і SkyUp Airlines. Як заявили обидві компанії, катастрофа в Ефіопії не вплинуть на їх рішення.

Так, прес-секретар МАУ Євгенія Сацька розповіла, що розроблені раніше плани авіакомпанії передбачають поставку трьох нових Boeing 737 Max 8 безпосередньо з заводу в Сіетлі. Перший з літаків очікується в кінці березня, а інші два – до кінця року.

Сацька додала, що МАУ уважно стежить за ходом розслідування авіакатастрофи і знаходиться в постійному діалозі з виробником авіатехніки.

Гендиректор SkyUp Airlines Євген Хайнацький Укрінформу заявив, що компанія отримає Boeing 737 Max 8 до 2023 року.

“У нас є достатньо часу для збору інформації про результати розслідування до введення в експлуатацію повітряних суден цього типу”, – сказав він.

За словами Хайнацький, SkyUp Airlines домовилася з Boeing отримати повну інформацію про підсумки розслідувань як індонезійської, так і ефіопської авіакатастроф.

“Також корпорація Boeing зобов’язалася розробити і надати рекомендації та інструкції про впровадження додаткових процедур при експлуатації повітряних суден серії МАХ після висновків, отриманих в результаті розслідування міжнародних комісій”, – додав Хайнацький.

 

джерело